reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 czerwca 2019

14 000 ppi w nowym mikrowyświetlaczu startupu z Kalifornii

Mojo Vision opracowało rewolucyjny, prototypowy mikrowyświetlacz o średnicy zaledwie 0.48 mm. Stanowić ma ważny krok w rozwoju urządzeń i technologii AR, by były mniejsze i mniej zauważalne na co dzień.

Mojo Vision, startup z Kalifornii, poświęcony rozwojowi wszechobecnych, a jednocześnie dyskretnych rozwiązań rzeczywistości rozszerzonej, które nazywa „Invisible Computing”, zaprezentował maleńki wyświetlacz MicroLED o średnicy zaledwie 0,48 mm, o rekordowej gęstości pikseli 14K PPI. Prototypowy wyświetlacz, mniejszy od ziaren ryżu, ma gęstość pikseli 300 razy większą niż obecne wyświetlacze smartfonów i pobiera około jednej dziesiątej mocy wymaganej przez dzisiejsze wyświetlacze LCD. Pozostaje przy tym nawet 10-krotnie jaśniejszy, niż OLED. Wyświetlacz ten stanowić ma pierwszy i bardzo ważny krok w realizacji misji „Invisible Computing”. Idea ta to dostarczanie i dzielenie się informacjami, bez rozpraszania ich. Prototypowy wyświetlacz cechuje się gęstością pikseli 14 000 ppi, z czego każdy piksel ma średnicę 1.8 um. Jest to wyświetlacz monochromatyczny. Stworzenie tak małego wyświetlacza pozwoli na jego integrację w niemal dowolnym miejscu, czyniąc go niewidocznym. Prototyp ma ukazywać kierunek dla rozwoju urządzeń AR. Choć teoretycznie wyświetlana informacja w pewnym sensie może odwrócić uwagę, to z pewnością będzie to mniej inwazyjne, niż zmuszanie użytkownika do zerkania w telefon, odwracania głowy, wzroku, itp. © Mojo VIsion
Sponsored content by Ellipse- Tronic
Ellipse-Tronic już czwarty rok w Polsce Firma Ellipse-Tronic od ponad 20 lat dostarcza kluczowe produkty niezbędne do produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych.
Polski oddział Ellipse-Tronic z sukcesem działa już od 4 lat na rynku lokalnym, wspierając i dostarczając rozwiązania techniczne zgodnie z najnowszą technologią.
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2021 09:56 V18.15.43-1