reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 22 października 2008

Podrabiane mikroprocesory z Chin

W filmie, zamieszczonym przez Business Weekly (link poniżej), można zobaczyć, w jaki sposób w Chinach odzyskuje się mikroprocesory. Chipy są odmontowywane od płytek i oznaczane logo znanych producentów.
Cały proces ma miejsce w skrajnie prymitywnych warunkach, a mikroprocesory demontowane są poprzez podgrzewanie w całkowicie niekontrolowanym środowisku. Komponenty, pochodzące z demontowanej elektroniki użytkowej, przykładowo telefonów komórkowych, są potem myte i ponownie oznaczane. Niektóre z nich są nawet opisywane jako mikroprocesory dopuszczone do zastosowań militarnych i w związku z tym mogą trafić do ponownego użycia w aplikacjach wojskowych, lotniczych czy medycznych. W filmie zaprezentowanych przez Business Weekly, pracownik z chińskiej prowincji Guangdong rozgrzewa demontowaną płytkę PCB nad opalanym ogniem metalowym kubłem. Następnie oddziela chip i niszczy resztę.

W komentarzu słyszymy, iż na chińskim rynku można znaleźć podrobione chipy wszystkich czołowych producentów. Trafiają one potem również do Europy. Evertiq w przeszłości już wielokrotnie otrzymywał informacje od szwedzkich dystrybutorów, iż natrafiali oni na podrobione mikroprocesory.

Link do filmu :
http://feedroom.businessweek.com/?fr_story=926e1836e83d0d2b9f5daf99e158dd90f79faea9

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2