reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 08 stycznia 2019

Anteny dla bardzo dokładnego pozycjonowania

Nowe anteny od Antenova umożliwiają pracę na dopiero od niedawna „uwolnionych” pasmach L2. Dzięki temu gotowa aplikacja może sporo zyskać na dokładności w ustalaniu pozycji, z precyzją pojedynczych centymetrów.

Firma Antenova Ltd opracowała układ SMD anteny pozycjonującej, która osiąga niezwykle dużą dokładność w pasmach GNSS. Pozwala określić pozycję z dokładnością sięgającą pojedynczych centymetrów. Antena Raptor wykorzystuje pasma satelitarne L2, 1200 MHz, które od niedawna są dostępne do użytku cywilnego. Stanowi najnowsze uzupełnienie rodziny lamiiANT, czyli mocnych, wytrzymałych anten FR4, zaprojektowanych z myślą o łatwej integracji z różnymi aplikacjami i układami płytek PCB. Sama antena jest bardzo mała. Jest to komponent SMD o wymiarach 16 na 8 mm, o wysokości 1,6 mm. Odnajdzie się więc w wielu kompaktowych aplikacjach. Pasmo L2 łączy w sobie wielopasmowy odbiór sygnału oraz wspiera korekcję danych GNSS. Pozwala to załagodzić i zredukować błędy przy pozycjonowaniu, znacznie zwiększając dokładność, szczególnie w silnie zurbanizowanym środowisku.
Sponsored content by Ellipse- Tronic
Ellipse-Tronic już czwarty rok w Polsce Firma Ellipse-Tronic od ponad 20 lat dostarcza kluczowe produkty niezbędne do produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych.
Polski oddział Ellipse-Tronic z sukcesem działa już od 4 lat na rynku lokalnym, wspierając i dostarczając rozwiązania techniczne zgodnie z najnowszą technologią.
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2021 09:56 V18.15.43-1