reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynek komponentów | 24 października 2018

Komunikacja rośnie na wartości dla kontraktowych producentów chipów

W 2018 roku przychody firm foundry z sektora komunikacji mogą być nawet trzy razy większe niż te z sektora komputerów – prognozuje firma analityczna IC Insights.
Wraz z imponującym rozwojem sprzedaży smartfonów, które obserwowaliśmy w ciągu minionej dekady, firmy foundry zwiększały sprzedaż półprzewodników dla sektora komunikacji. Analitycy IC Insights prognozują, że w tym roku osiągnie ona trzy razy większą wartość niż sprzedaż komponentów na potrzeby branży komputerowej.

TSCM szacuje ,że przychody firmy z segmentu IoT w latach 2017-2022 będą rosły w średnim tempie rocznym przekraczającym 20% (sprzedaż w tym obszarze w 2017 roku wyniosła ponad 1 mld USD).

Dziesięć lat temu sytuacja była zupełnie inna, to właśnie aplikacje komputerowe generowały największe przychody. Jednak eksperci IC Insights spodziewają się ożywienia w tej branży dzięki nowym aplikacjom z obszaru sztucznej inteligencji, internetu rzeczy, chmury i kryptowalut. Ale chociaż sprzedaż firm foundry dla sektora komputerów ma w tym roku rosnąć w niezwykle szybkim tempie (+41%), to i tak jej wartość będzie znacząco mniejsza niż sprzedaż komponentów dla branży komunikacyjnej.

Ogólnie jeśli chodzi o sprzedaż układów scalonych przez firmy foundry w 2018 roku, trzy sektory będą dominujące: komunikacja (51% rynku), komputery (19%) i elektronika konsumencka (13%).© IC Insights
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 11 2018 12:47 V11.8.0-2