reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GE Biznes | 03 października 2018

Emerson kupuje biznes GE Intelligent Platforms

Firmy poinformowały wczoraj o zakupie dywizji Intelligent Platforms GE przez Emerson, która w ten sposób rozwija swoje możliwości jako dostawca rozwiązań automatyki.
Sprawę zakupu komentuje Stefana Życzkowski, prezesa zarządu ASTOR, dystrybutor systemów automatyki GE. - 2 października firma Emerson uzgodniła z General Electric (producentem sterowników PLC, kontrolerów PAC, systemów embedded) zakup dywizji GE Intelligent Platforms. W ramach transakcji zakupione mają zostać aktywa w dziedzinie systemów sterowania (m.in. fabryki, centra R&D), których dystrybutorem na terenie Polski jest ASTOR. Z perspektywy klientów GE oznacza to na pewno dalszy stabilny rozwój i inwestycje w te linie produktowe. Dodatkowo ASTOR, tak jak to działo się przez ostatnie 26 lat od momentu rozpoczęcia współpracy z GE, będzie świadczył klientom pomoc techniczną i serwisową w zakresie sterowników PLC, zapewniając ciągłość i bezpieczeństwo pracy systemów – Stefan Życzkowski, prezes zarządu ASTOR.

Warunki finansowe transakcji nie zostały podane do wiadomości publicznej. Sprawy formalne związane z zakupem będą trwały przez kolejne 6 miesięcy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2