reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bakhtiarzein dreamstime.com Biznes | 01 października 2018

thyssenkrupp planuje podział

thyssenkrup poinformował, że zamierza przeprowadzić podział na dwie niezależne spółki. Nowa struktura ma umożliwić szybszy rozwój i koncentrację na mocnych stronach przedsiębiorstwa. Obie spółki będą używać nazwy thyssenkrupp.
Podział na dwie spółki nastąpi w wyniku spin-offu. Po podziale akcjonariusze thyssenkrupp AG będą właścicielami dwóch udziałów: po pierwsze w spółce thyssenkrupp Materials AG (poprzednio thyssenkrupp AG) oraz w nowo utworzonej thyssenkrupp Industrial AG. Aktualni akcjonariusze będą właścicielami 100% thyssenkrupp Materials AG i początkowo większości udziałów w thyssenkrupp Industrial AG (reszta będzie należeć do thyssenkrupp Materials AG).

Obie spółki mają mieć porównywalną wielkość. Roczne przychody thyssenkrupp Industrial AG szacowane są na około 16 mld EUR, a zatrudnienie w spółce wyniesie 90 tys. osób. Dla thyssenkrupp Materials AG dane te wynoszą odpowiednio: 18 mld EUR i 40 tys. pracowników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1