reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 30 lipca 2018

Moduł sensora obrazu z globalną przysłoną

Sony wprowadza na rynek nowe moduły sensoryczne, zapewniające bardzo dobrą jakość obrazu, dzięki globalnej przesłonie. Obraz będzie ostrzejszy i mniej pływający.
Czym jest globalna przysłona i czemu jest tak pożądana? Zapewnia lepszą jakość zdjęć, zwłaszcza przy poruszających się obiektach (mniejsze przekłamanie geometrii) lub przy wykonywaniu rejestracji video (zredukowane pływanie obrazu).

Seria XCL-SG1240 to nowe miniaturowe moduły Camera Link V2.0 od Sony Europe’s Image Sensing Solutions, w którym znajdziemy system globalnej przysłony typu 1.1. Komponent ten umożliwiać ma przechwytywanie obrazów w rozdzielczości 12 Mpx (4096 na 3000 pikseli) z prędkością 20 FPS.

Dostępne powinny być od tego miesiąca w dwóch wariantach: kolorowym i czarno-białym. Oprócz samego sensora, w modułach tych znajdziemy dedykowany układ wzmocnienia obszarowego, korekcji cieniowania, funkcje PoCL, itp.

Sensory te mają się świetnie odnaleźć przy pracy w trudniejszych warunkach oświetleniowych, jak np. szybko zmieniające się warunki lub bardzo słabe światło o sile 0.5 lx. Komponenty te umieścić będzie można w 1-calowych uchwytach typu C.

Stanowić mają naturalnego następcę dla podobnych modułów z sensorami CCD. Posiadać mają taki sam system kontroli jak XCL-S900 oraz konfigurację bazową Camera Link. Wspierać mają synchronizację wyzwalania zarówno sprzętową, jak i programową, a także inne ciekawe funkcje.

Przysłona może być skonfigurowana automatycznie lub manualnie, pozwalając wybrać wartość z zakresu od 60 do 1/100000 sekundy. Posiadają też opcje zmiany i wyboru balansu bieli. Pracować mogą z napięciem 12 V (od 10 do 13 V) lub być zasilanym poprzez PoCL (10 -13 V). Zalecana temperatura pracy to od -5 do 45 stopni Celsjusza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1