reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com Biznes | 05 czerwca 2018

Toshiba sfinalizowała sprzedaż biznesu chipów

1 czerwca konsorcjum pod przewodnictwem Bain Capital Private Equity zostało właścicielem Toshiba Memory Corporation (TMC). Toshiba sprzedaje też spółkę z biznesu PC.
A dokładniej właścicielem TMC jest Pangea, spółka utworzona na potrzeby tej transakcji i kontrolowana przez Bain Capital. W skład konsorcjum wchodzą: K Hynix, Apple Inc, Dell Technologies, Seagate Technology i Kingston Technology. Wartość transakcji to 18 mld USD.

Finalizacja przejęcia była zaplanowana na marzec tego roku, ale opóźniła się ze względu na brak zgody ze strony chińskich urzędów antymonopolowych – ostatecznie zgodę uzyskano w zeszłym miesiącu.

Toshiba sprzedaje swój lukratywny biznes chipów by pokryć miliardowe straty Westinghouse Electric, amerykańskiej spółki koncernu, zajmującej się energetyką jądrową.

Spółka Toshiba Memory Corporation powstała 1 kwietnia 2017 roku i obejmuje biznes związany z rozwojem, produkcją i sprzedażą układów pamięci. Od tego czasu Toshiba negocjowała sprzedaż TMC z różnymi podmiotami, po drodze wchodząc w prawny spór z Western Digital.

Ale to nie koniec wiadomości japońskiego koncernu. Dzisiaj Toshiba poinformowała, że sprzeda 80,1% spółki Toshiba Client Solutions, czyli spółki zależnej biznesu PC Toshiby. Nabywcą jest Sharp Corporation, a wartość transakcji to około 36 mln USD.

Toshiba Client Solution to firma produkująca laptopy Dynabook. Firma przynosiła straty: szacunki na ten rok zakładają stratę operacyjną w wysokości 45 mln USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1