reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 28 maja 2018

Małe SoM z i.MX7

Nowy, bardzo wydajny moduł SoM od NXP/Freescale jest od razu gotowy do pracy. Jest nie tylko mocny, ale też bardzo mały (zaledwie 55 na 30 mm), a przy tym energooszczędny. Odnajdzie się w wielu zastosowaniach.
Firma NXP/Freescale zaprezentowała nowy, miniaturowy moduł SoM („System-on-Module”) oznaczony symbolem eSOMiMX7. Mieści się w wymiarach 55 na 30 mm.

Jest to moduł typu „ready-to-use”, czyli od razu gotowy do pracy. Zbudowany został w oparciu o procesor i.MX7, który bazuje na dwurdzeniowej jednostce ARM Cortex-A7 (częstotliwość taktowania wynosić ma 1 GHz), wspieranej przez MCU, który z kolei bazuje na ARM Cortex-M4. Czyni to ten moduł bardzo wydajnym, mogącym pracować nawet w bardziej wymagających (z punktu widzenia mocy obliczeniowej) aplikacjach.

Do tego, w module znaleźć będzie można od 4 do 64 GB pamięci eMMC Flash (zależnie od wybranej wersji) i nawet 2 GB pamięci RAM typu LPDDR3. Całość pracować ma pod kontrolą systemów takich jak: Free RTOS, Yocto rootfs i innymi, zbudowanymi na jądrze Linuxowym w wersji 4.9.11.

Moduł ma być energooszczędny. Potwierdzać ma to niskie zużycie energii, które w trybie uśpienia może spać do zaledwie 3 mA.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2