reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynek komponentów | 11 maja 2018

Sprzedaż czujników obrazu CMOS rośnie w rekordowym tempie

Sprzedaż czujników obrazu CMOS do zastosowań w samochodach, systemach bezpieczeństwa, widzeniu maszynowym, medycynie, wirtualnej rzeczywistości i wielu innych skompensuje słaby wzrost w obszarze kamer w telefonach komórkowych – raportuje IC Insights.
Coraz powszechniejsze zastosowanie cyfrowych kamer w pojazdach, przemyśle, systemach monitoringu i bezpieczeństwa, a także coraz mocniejsze aparaty w smartfonach sprawią, że sprzedaż sensorów obrazu CMOS w 2018 roku wzrośnie ósmy rok z rzędu, tym razem o 10%, osiągając wartość 13,7 mld USD - prognozuje firma analityczna IC Insights. Kolejne lata mają również być na plusie i szacowana wartość tego rynku w 2022 roku to 19 mld USD.W 2017 roku sprzedaż czujników obrazu CMOS stanowiła aż 89% całego rynku sensorów. Dla porównania, odsetek ten w 2012 roku wynosił 64% i 63% w 2007 roku. Nowe rozwiązania CMOS zapewniają coraz lepsze działanie przy różnych poziomach oświetlenia (włączając w to warunki nocne, gdy jest prawie ciemno), szybkim przetwarzaniu i większych rozdzielczościach, a także w specjalnych zastosowaniach, np. kamerach monitoringu, widzeniu maszynowym w robotach i samochodach, rozpoznawaniu ludzi, rozpoznawaniu gestów, rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej czy systemach medycznych.

Widać również nową falę wzrostu zastosowań przetworników obrazu CMOS w nowych smartfonach wraz ze wzrostem liczby kamer z dwoma obiektywami (wykorzystujących dwa czujniki) w celu poprawy jakości fotografii. W 2017 roku czujniki obrazu CMOS do kamer w telefonach komórkowych stanowiły 62% sprzedaży sensorów obrazu CMOS ogółem, ale ten odsetek będzie spadał – IC Insights prognozuje, że w 2022 roku sięgnie 45%, chociaż sprzedaż tych czujników do smartfonów będzie nadal rosła w średnim rocznym tempie 2,2%.

Z kolei zastosowanie czujników obrazu CMOS w pojazdach będzie rosło w imponującym średnim rocznym tempie na poziomie 38,4% i w 2022 roku sprzedaż tych komponentów dla branży motoryzacyjnej będzie stanowiła 15% rynku sensorów obrazu CMOS (2,8 mld USD).

Źródło: © IC Insights

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2