reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 maja 2018

Nisko-szumny, szeroko-pasmowy akcelerometr AD

Nowy akcelerometr od Analog Devices cechuje się świetnymi parametrami, pozwalającymi mierzyć bardzo delikatne zmiany. Odnajdzie się w medycynie, jak i diagnostyce łożysk. Jest bardzo czuły i generuje bardzo małe szumy.
Firma Analog Devices zaprezentowała swój nowy, ultra-nisko-szumny akcelerometr pracujący w rozszerzonym zakresie częstotliwościowym (do 24 kHz). Został zoptymalizowany do wykrywania uszkodzeń łożysk oraz do diagnostyki. Oznaczony został symbolem ADXL1005.

Poziom szumów w tym sensorze nie powinien przekroczyć wartości 75 μg/√Hz w całym zakresie, jak podaje producent. Bazuje na technologii MEMS, dzięki której komponent ten uzyskał stałą, stabilną i powtarzalną wysoką czułość. Jest też wysoce odporny na wstrząsy o sile do 10000 g.

W sensor wbudowano także układ kondycjonera sygnałów, umożliwiający samodzielne testowanie się pod kątem elektrostatyki lub przekroczenia zakresu. Funkcja ta ma być przydatna zwłaszcza w aplikacjach wbudowanych, jak czytamy w notatce producenta.

Za sprawą niskiego zużycia energii (1 mA) i możliwości zasilania z napięcia o wartości od 3.3 do 5 V, komponent ten odnajdzie się także w wielu innych aplikacjach, także tych pracujących bezprzewodowo.

Oferowany ma być w obudowie LFCSP o wymiarach 5 na 5 mm i może pracować w temperaturach z zakresu od -40 do 125 stopni Celsjusza. Mierzyć może w zakresie do +/- 100 g. Na wyjściu otrzymujemy sygnał analogowy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1