reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© platongkoh dreamstime.com Rynek komponentów | 27 kwietnia 2018

TSMC nadal zdecydowanie dominuje w sektorze foundry

W 2017 roku osiem największych producentów (z przychodami powyżej 1 mld USD) miało łącznie aż 88% udziałów w globalnym rynku foundry – raportuje firma analityczna IC Insights.
Wartość światowego rynku foundry w 2017 roku wyniosła 2,3 mld USD i praktycznie w tym samym stopniu co w roku poprzednim, był zdominowany przez zaledwie 8 firm, które łącznie odpowiadały za 88% przychodów z tego rynku (w 2015 roku było to 87%). Wysokie bariery wejścia w tę działalność (koszty inwestycji i dostęp do najnowszych technologii) sprawią, że ta sytuacja nie zmieni się w najbliższych latach – oceniają analitycy IC Insights.

TSMC jest niekwestionowanym liderem. Przychody firmy w 2017 roku wyniosły 32,2 mld USDi było to ponad 5 razy więcej niż przychody kolejnej w rankingu GlobalFoundries oraz ponad 10 razy więcej niż piątej w zestawieniu SMIC.Ogólnie 2017 był dobrym rokiem dla firm foundry, 4 z 8 wyszczególnionych w rankingu firm odnotowało dwucyfrowy wzrost sprzedaży, a liderem była tu chińska Huahong Group, składająca się z Huahong Grace i Shanghai Huali (+18%).

6 firm w rankingu ma kwatery główne w regionie Azji i Pacyfiku. Samsung jest jedyną firmą IDM.

© IC Insights

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2