reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© begemot 30 dreamstime.com Rynek komponentów | 28 lutego 2018

AMD zwiększa udziały w rynku GPU

Z wielkiej trójki na rynku GPU, czyli firm AMD, Intel i NVIDIA, tylko AMD zwiększyło swoje udziały w rynku w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2017 roku w porównaniu do poprzedniego kwartału.
Firma analityczna Jon Peddie Research raportuje, że sprzedaż GPU w czwartym kwartale 2017 roku spadła o 1,5% w porównaniu do poprzedniego kwartału, a o 4,8% w stosunku do analogicznego kwartału roku poprzedniego.

AMD zwiększyło swoje udziały w tym rynku o 1,2 punktu procentowego w stosunku do poprzedniego kwartału, natomiast udziały NVIDIA i Intela w tym okresie spadły odpowiednio o 0,9 pp i 0,4 pp. AMD wykorzystało głównie popyt na karty graficzne generowany przez kopaczy kryptowalut, którzy w 2017 roku nabyli urządzenia AiB (add-in board) warte 776 mln USD.Firma Jon Peddie Research przedstawia też zmiany procentowe sprzedaży dla poszczególnych grup GPU w zależności od zastosowania w czasie ostatniego kwartału 2017 roku (w ujęciu kwartalnym i rocznym).© Jon Peddie Research

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2