reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynek komponentów | 25 stycznia 2018

Korea mocno inwestuje w produkcję układów pamięci

Jeśli chodzi o rynek półprzewodników rok 2017 był rekordowy pod względem wzrostu, szczególnie jeśli chodzi o sektor pamięci. Wśród największych beneficjentów tych zmian byli koreańscy producenci pamięci.
W ubiegłym roku wartość światowego rynku półprzewodników wzrosła o 22,2% r/r i wyniosła 419,7 mld USD – szacuje firma Analityczna Gartner. Szczególnie dobrze radzili sobie dostawcy pamięci, których przychody rosły w szalonym tempie, np. SK Hynix +79%, Samsung +52,6%. Ceny pamięci NAND flash w ciągu roku wzrosły o 17%, a DRAM – o 44%. W rezultacie wartość rynku pamięci w 2017 roku wzrosła o 64% i odpowiadał on za 31% całego rynku półprzewodników – wynika ze wstępnych danych zebranych przez firmę Gartner.

W ubiegłym roku zarówno Samsung, jak i SK Hynix odnotowali rekordowe wzrosty wydatków inwestycyjnych, przyczyniając się do wzrostów przychodów koreańskich dostawców. Rok 2018 ma przynieść dalszy wzrost nakładów w sektorze pamięci. Samsung i SK Hynix zamierzają łącznie zainwestować ponad 20 mld USD w rozwój swoich fabryk na świecie.Główny projekt Samsunga na bieżący rok dotyczy rozbudowy Fab P1 w Pyeongtaek i obejmuje dodanie nowych linii produkcyjnych pamięci NAND oraz DRAM, aby wzmocnić swoją pozycję lidera na rynku pamięci. W kolejnych latach przewidywane są kolejne inwestycje w ten zakład.

Z kolei SK Hynix zamierza w tym roku zwiększyć moce produkcyjne w zakresie 3D NAND i DRAM w fabryce M14. Firma jest już w trakcie budowy nowych zakładów: M15 w Cheongju, w Korei (3D NAND) oraz Fab C3 w Wuxi, w Chinach (DRAM).

Źródło: © SEMI, Gartner

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2