reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Biznes | 10 stycznia 2018

AVX przejmuje Ethertronics

AVX Corporation poinformowało o podpisaniu umowy przejęcia firmy Ethertronics, producenta elementów pasywnych oraz aktywnych systemów antentowych.
Ethertronics specjalizuje się w zaawansowanych technologiach antenowych i produkuje anteny do zastosowań w telefonach komórkowych, łączności Wi-Fi, a także dla sektorów obronnego, lotniczego i kosmicznego, medycznego oraz IoT. Firma jest właścicielem ponad 200 patentów i posiada siedziby w Chinach, Południowej Korei, Wietnamie, Francji, na Tajwanie i w USA, w których realizuje działalność produkcyjną i badawczo-rozwojową. Ethertronics zatrudnia około 700 osób, z czego 120 zajmuje się rozwojem produktu. Przychody firmy za ubiegły rok szacowane są na 90 mln USD.

AVX zapłaci za Ethertronics 142 mln USD w gotówce, przejmie także długi w wysokości 8 mln USD. - Dołączenie Ethertronics to wspaniała wiadomość dla AVX, ponieważ rozszerzamy naszą ofertę produktową w zakresie elektroniki na nowe obszary. Ethertronics to wiodąca marka i jesteśmy dumni, że dołącza do rodziny AVX – powiedział John Sarvis, prezes i CEO AVX Corporation.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1