reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© platongkoh dreamstime.com Rynek komponentów | 06 listopada 2017

Najwięksi dostawcy procesorów aplikacyjnych do smartfonów

Lider zestawienia, Qualcomm, zwiększa udziały w rynku procesorów aplikacyjnych do smartfonów – raportuje Strategy Analytics.

W pierwszym kwartale 2017 roku wartość globalnego rynku mobilnych procesorów aplikacyjnych (AP) spadła o 5% r/r i wyniosła 9,4 mld USD. Ranking największych dostawców w tym sektorze przedstawia się następująco:
  • Qualcomm,
  • MediaTek,
  • Apple,
  • Samsung LSI,
  • Spreadtrum.
Jak widać, Qualcomm zachował pozycję lidera z 42% udziałów w rynku, kolejne firmy w rankingu, MediaTek i Apple mają po 18%. - Po bardzo dobry 2016 roku Qualcomm kontunuuje wzrosty i zwiększa udział w rynku procesorów aplikacyjnych z pomocą szerokiego portfolio, obejmującego rozwiązania zarówno dla flagowych modeli, jak i dla smartfonów ze średniej półki. Qualcomm przegapił pierwszą falę AP w technologii 14 nm FinFET, zadbał więc o to, by być jedną z pierwszy firm z komercyjnymi procesorami aplikacyjnymi do smartfonów wykonanymi w procesie 10 nm – komentuje Sravan Kundojjala, manager w Strategy Analytics. Kundojjala dodaje, że flagowiec Qualcommu, Snapdragon 835, w technologii 10 nm ze zintegrowanym modemem LTE odniósł większy sukces niż jego poprzednik, Snapdragon 820/821. Według oceny analityków firmy, można się spodziewać, że w 2017 roku Qualcomm będzie dalej poszerzał swój udział w rynku AP dla smartfonów. Eksperci Strategy Analytics oceniają, że w 1Q2017 64 bitowe AP zanotowały duży wzrost w ujęciu rocznym: aż +24% i stanowiły 86% sprzedaży procesorów aplikacyjnych w tym okresie. Źródło: Strategy Analytics
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2020 11:08 V18.10.12-2