reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Rynek komponentów | 17 października 2017

Przychody z rynku półprzewodników sięgną w tym roku 411 mld USD

Według najnowszej prognozy, przygotowanej przez firmę analityczną Gartner, w 2017 roku przychody z rynku półprzewodników wzrosną o 19,7% i wyniosą 411 mld USD.
Będzie to największy wzrost od 2010 roku, gdy nastąpiło odbicie po światowym kryzysie i wartość rynku półprzewodników poszła w górę o 31,8%.

- W 2017 roku największy wzrost spodziewany jest w sektorze pamięci: +57%, ponieważ dynamika popytu i podaży sprawia, że ceny tych układów są coraz wyższe. Braki na rynku pamięci, szczególnie DRAM, ciągną cały rynek półprzewodników w górę – komentuje Jon Erensen, dyrektor badań w firmie Gartner. Jak dodaje Erensen, silne wzrosty będą dotyczyć także innych kategorii układów scalonych, a także takich produktów, jak komponenty analogowe, dyskretne czy sensory.

Według analityków Gartnera kolejny rok również przyniesie zwyżkę przychodów z sektora półprzewodników, ale znacznie niższą, niż w 2017 roku – prognoza na rok 2018 to +4% i 427,4 mld USD. W 2019 roku natomiast wartość przychodów z rynku półprzewodników ma spaść o 1%, głównie ze względu na znacznie zwiększenie mocy produkcyjnych w sektorze pamięci.

Źródło: Gartner

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2