reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© firaxissmooke dreamstime.com Biznes | 25 września 2017

Canyon Bridge przejmie Imagination

Chińska grupa Canyon Bridge złożyła wartą 550 mln GBP ofertę kupna firmy zajmującej się projektowaniem chipów – Imagination Technologies.
Chiński Canyon Bridge Capital Partners złożył ofertę kupna Imagination Technologies niedługo po tym, jak prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zablokował przejęcie innego dostawcy chipów, firmy Lattice Semiconductor.

Aby obecna transakcja doszła do skutku, Imagination musi się jeszcze pozbyć amerykańskiej firmy Mips, kupionej w 2013 roku. Wówczas przejęcie nie będzie rozpatrywane przez Komitet ds. inwestycji zagranicznych Stanów Zjednoczonych(CFIUS), czyli organ rządowy, który zablokował akwizycję Lattice.

Rozwiązania Imagination były stosowane m.in. w procesorach graficznych montowanych w iPhone’ach, ale w kwietniu tego roku Apple zapowiedziało, że zrezygnuje z technologii brytyjskiej spółki. Po tej wiadomości akcje Imagination mocno spadły (niemal o 70%), a w czerwcu firma ogłosiła rozpoczęcie procesu sprzedaży przedsiębiorstwa.

Oferta Canyon Bridge w wysokości 550 mln GBP to o około 40% więcej niż wynosiła piątkowa wycena spółki Imagination. Canyon Bridge i Imagination zapewniają, że w wyniku przejęcia nie dojdzie do zwolnień.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1