reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Biznes | 21 września 2017

Toshiba sprzedaje biznes chipów

Tym razem to nie plotki: Toshiba Memory Corporation (TMC) przejdzie na własność konsorcjum, na czele którego stoi amerykański fundusz private equity Bain Capital.
Wartość transakcji to 2 bln JPY, czyli niemal 18 mld USD. Właścicielem TMC zostanie powołana specjalnie w tym celu przez Bain Capital spółka Pangea. W skład konsorcjum pod przewodnictwem Bain Capital wchodzi m.in. SK Hynix, Apple, Dell, Kingston i Seagate Technology. Finalizacja transakcji zaplanowana jest na marzec 2018 roku. Wczoraj Toshiba opublikowała oficjalny komunikat w tej wprawie.

Toshiba sprzedaje swój lukratywny biznes chipów by pokryć miliardowe straty Westinghouse Electric, amerykańskiej spółki koncernu zajmującej się budową elektrowni atomowych.

Spółka Toshiba Memory Corporation powstała 1 kwietnia 2017 roku i obejmuje biznes związany z rozwojem, produkcją i sprzedażą układów pamięci. Od tego czasu Toshiba negocjowała sprzedaż TMC z różnymi podmiotami, po drodze wchodząc w prawny spór z Western Digital – Toshiba zarzucała WD utrudnianie sprzedaży. Western Digital domagał się natomiast prawa weta, argumentując to partnerstwem firm w obszarze chipów (należący do WD SanDisk współpracuje od lat z Toshibą). Western Digital był również jednym z potencjalnych nabywców TMC.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1