reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Danfoss Biznes | 19 września 2017

Danfoss przejął technologię i aktywa Sensata Technologies

Danfoss przejął technologię thin-film Kavlico od firmy Sensata Technologies, używaną w czujnikach przeznaczonych do pracy w wysokiej temperaturze i ciśnieniu.
Decyzja Danfossa wynika z zapotrzebowania klientów na czujniki ciśnienia przystosowane do pracy w trudnych warunkach – czytamy w komunikacie. - To przejęcie stanowi doskonały przykład tego, jak koncentrujemy się na potrzebach klientów, a jednocześnie nasze portfolio wzbogaca się o nową technologię. Z niecierpliwością czekam, by zobaczyć jak ta najnowocześniejsza technologia sensorowa, która może być stosowana w różnych aplikacjach, przyniesie korzyści naszym odbiorcom – komentuje Kim Fausing, prezes i CEO Danfoss.

Technologia Kalvico zostanie zintegrowana w ramach biznesu Danfoss Industrial Automation w segmencie Danfoss Cooling. Jak komentuje Jurgen Fischer, prezes Danfoss Cooling Segment, widać wyraźnie, że popyt na wytrzymałe czujniki rośnie, a firma będzie teraz w stanie zaoferować kompletne portfolio w tym zakresie. Co więcej, wzmocnienie oferty w obszarze czujników do pracy w trudnych warunkach, wspomoże działania firmy związane z rozwojem w sektorze energii odnawialnej.

Transakcja obejmuje także budynek o powierzchni 6 tys. m kw., zlokalizowany w Hanowerze, w którym znajdują się nowoczesne urządzenia do produkcji oraz cleanroom. Do Danfossa przejdzie także 40 pracowników Sensata Technologies.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1