reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ic insights Rynek komponentów | 17 sierpnia 2017

DRAM, NAND flash i układy dla motoryzacji z najwyższymi wzrostami

Firma analityczna IC Insights zaktualizowała prognozy wzrostu sprzedaży dla poszczególnych grup produktowych wśród półprzewodników.
Szacunki na 2017 rok zakładają, że rynek układów scalonych wzrośnie o 16%. 5 z 33 grup produktowych wyróżnionych na tym rynku ma rosnąć w szybszym tempie. Liderem ma być rynek pamięci DRAM, którego wzrost ma wynieść 55%, ale nie będzie to żadnym zaskoczeniem, wystarczy bowiem wziąć pod uwagę szybujące w górę średnie ceny sprzedaży tych układów.

W pierwszej piątce rekordzistów mają się też znaleźć pamięci NAND flash (+35%). Poza tym znajdziemy tam układy dla motoryzacji: układy logiczne szczególnego przeznaczenia (+48) oraz układy analogowe szczególnego przeznaczenia (+18%). Poza tym wśród rekordzistów mają się znaleźć układy logiczne szczególnego przeznaczenia dla przemysłu i innych aplikacji (+32%).

IC Insights przewiduje, że w 2017 roku na rynku układów scalonych 29 grup produktowych zanotuje pozytywny wzrost, w porównaniu do 21 w roku 2016.

Oto zestawienie prezentujące prognozy wzrostu na 2017 rok dla wszystkich 33 grup produktowych na rynku układów scalonych:



© IC Insights

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2