reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TSMC Rynek komponentów | 16 sierpnia 2017

12 nm od TSMC już w tym roku

Z ostatnich doniesień prasowych wynika, że firma zamierza rozpocząć masową produkcję chipów w technologii 12 nm jeszcze w tym roku.
Uruchomienie produkcji układów przy wykorzystaniu procesu 12 nm FinFET planowane jest na czwarty kwartał tego roku. TSMC otrzymało zlecenia na wytwarzanie chipów m.in. od Nvidii, która zamierza wyprodukować procesory nowej generacji Volta GPU oraz Xavier, dedykowane do superkomputerów. W kolejce stoją także następne firmy takie, jak HiSilicon czy MediaTek.

Dodatkowo w trzecim kwartale TSMC uruchomiło produkcję układów w technologii 10 nm FinFET. W ten sposó wytwarzane będą nowe układy Apple z serii A10X dla nowych iPadów, a także A11, które z kolei zagoszczą w iPhone'ach. Uruchomienie komercyjnej produkcji układów 10 nm i 12 nm pozwala przewidywać spory skok w wynikach sprzedażowych TSMC.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2