reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 sierpnia 2017

Ceramiczne cewki o bardzo wysokim Q

Nowe malutkie cewki od Coilcraft cechować się mają najwyższą wartością Q na rynku. Są to też komponenty generujące małe straty, dzięki bardzo niskiej wartości DCR.
Firma Coilcraft zaprezentowała nową serię niewielkich cewek. Seria została oznaczona symbolem 0805HP. Są to komponenty, które mają cechować się najwyższym Q (dobrocią) spośród innych tego typu komponentów na rynku.

Cewki te przeznaczone są do pracy w aplikacjach, gdzie częstotliwość pracy sięgać może 3 GHz. Dostępne mają być w 23 wariantach jeśli chodzi o oferowaną indukcyjność. Mowa tu o wartościach z przedziału od 2.6 do 820 nH. Tolerancja wynosić ma 2%.

Konstrukcja tych cewek zapewniać ma bardzo dobre parametry pracy. Częstotliwość rezonansowa to aż 9.5 GHz. W porównaniu do poprzednich generacji, nowe cewki mogą pochwalić się bardzo niską wartością DCR, około 15 mΩ. Mogą dzięki temu pracować z większymi prądami i generować małe straty.

Oferowane są w obudowach 0805. Szerokość, najdłuższy bok, to nieco ponad 2 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1