reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynek komponentów | 03 sierpnia 2017

IC Insights: nowe prognozy dla rynku układów scalonych

Minęła już połowa 2017 roku i firma analityczna IC Insights zdecydowała się na opublikowanie nowych prognoz dla rynku chipów: wzrost będzie jeszcze większy, niż szacowano w styczniu, a następnie w kwietniu.
Wartość rynku układów scalonych ma w 2017 roku wzrosnąć o 16% - oceniają eksperci IC Insights. Będzie to pierwszy dwucyfrowy wzrost od 2010 roku. Dla przypomnienia: w styczniu tego roku IC Insights oceniał wzrost przychodów ze światowego rynku półprzewodników na 5%, a w kwietniu – na 11%.

Głównym powodem tej sytuacji mają być wyjątkowe zwyżki w segmecie pamięci DRAM i NAND flash. Rynek DRAM ma wzrosnąć w tym roku o 55%, a NAND flash – 35%. W obydwu przypadkach głównie z powodu rosnących cen, a nie ilości sprzedaży. Gdyby wyłączyć te dwa segmenty pamięci z prognozy, wartość rynku układów scalonych wzrosłaby o 6% r/r.

Sam segment DRAM może w 2017 roku osiągnąć wartość 64,2 mld USD i będzie to najbardziej wartościowy obszar w branży półprzewodników. Kolejnym co do wartości obszarem mają być mikroprocesory dla komputerów i serwerów – 47,1 mld USD.


© IC Insights

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1