reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© wrangler dreamstime.com Biznes | 01 sierpnia 2017

Dwucyfrowy wzrost na europejskim rynku dystrybucji półprzewodników

Wartość europejskiego rynku dystrybucji komponentów elektronicznych w pierwszym kwartale 2017 roku wzrosła aż o 10,5% rok do roku. Niespodzianką jest pozycja Polski – raportuje DMASS.
Europejski rynek półprzewodników ma za sobą dobry początek roku. Według organizacji DMASS przychody z europejskiego rynku dystrybucji komponentów elektronicznych w pierwszym kwartale 2017 roku wyniosły aż 2,13 mld EUR, czyli o 10,5% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Jak zauważa prezes DMASS, Georg Steinberger, jeszcze w zeszłym roku sygnały płynące z rynku nie zapowiadały tak dynamicznego wzrostu, więc ten rekordowy kwartał jest pewną niespodzianką. Do wzrostu przyczyniły się wszystkie segmenty rynku, od przemysłowego, po motoryzacyjny i wygląda na to, że pozytywny trend będzie się utrzymywał, a cały rok 2017 zakończy się mocno na plusie.

Jeśli chodzi o regiony, to liderami wzrostu, oprócz Europy Wschodniej, były Izrael, Rosja i Turcja. Ale co ciekawe, DMASS podkreśla, że Polska jest już piątym krajem w Europie pod względem wartości rynku dystrybucji półprzewodników.

Wzrost w Niemczech był poniżej średniej (7,2%, 650 mln EUR), słabiej wyglądała sytuacja w Wielkiej Brytanii (3,3%, 151 mln EUR), Francji (3,8%, 152 mln EUR) i Włoszech (2,2%, 205 mln EUR), które odnotowały niski, jednocyfrowy wzrost.

DMASS to europejska organizacja non-profit, założona w 1989 roku, która zajmuje się analizą rynku dystrybucji półprzewodników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1