reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 lipca 2017

Moduł ‘real-time’ do rozpoznawania twarzy w tłumie

Nikt się ukryje! NEC zaprezentował moduł, który cechuje się niezwykłą precyzją w rozpoznawaniu osób/twarzy, nawet w tłumie ponad 100 osób, niezależnie od warunków w jakich pracuje. Jest nie tylko dokładny, ale i szybki.
NeoFace Accelerator od NEC jest modułem w formie karty PCI Express o niskim profilu, który jest w stanie zaoferować niecodzienną funkcję, rozszerzając możliwości nowych, jak i istniejących systemów wizyjnych.

Moduł ten zapewniać ma bardzo szybkie i sprawne rozpoznawanie twarzy nawet w gęstym tłumie. Następnie, wyodrębnione twarze są porównywane z bazą danych, w których znajdują się wybrane wzorce twarzy. Pozwoli to na szybkie wyłapywanie z tłumu, np. osób poszukiwanych.

Układ ten dobrze współpracuje z najnowocześniejszymi kamerami, a co za tym idzie z obrazami o wysokiej rozdzielczości, dochodzącej do 4K. Jak zapewnia producent, układ może sprawdzać i śledzić kilka twarzy w tłumie nawet 100 osób.


© NEC

Działanie modułu jest bardzo skuteczne. Dobrze radzi sobie nawet z przeszkodami, za którymi mogą znikać śledzone twarze (np. słupy, ściany, witryny). Nie straszne mu są także trudne warunki pracy: dobrze poradzi sobie w tunelach przy sztucznym oświetleniu, jak również na otwartych przestrzeniach w pełnym słońcu. Radzi sobie także z różnym kątem, w który skierowana jest twarz badanego.

Moduł został opracowany przy współpracy z firmą Intel, wykorzystując procesory tego ostatniego. Moduł NEC wykorzystuje bowiem jednostki FPGA Intel Arria 10 z procesorem Intel Xeon, dla zapewnienia najwyższej wydajności i szybkości działania.

Warto wspomnieć, że moduł ten został już przetestowany w boju przez U.S. National Institute of Standards and Technology (NIST). W każdym przeprowadzonym teście, moduł ten zdobył pierwsze miejsca, według zapewnień producenta. Cechuje go bardzo wysoka dokładność w rozpoznawaniu twarzy i powiązaniu go z daną osobą: 99.2%.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2