reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 13 czerwca 2017

Scalak Bluetooth, który potrzebuje tylko 3.3 mA

Nowy układ Toshiby jest w stanie zapewnić komunikację poprzez Bluetooth w najnowszej wersji w sposób bardzo wydajny. Zawdzięcza to nowoczesnej, autorskiej konstrukcji układu.
Firma Toshiba Electronics Europe zaprezentowała dwa nowe scalaki, oznaczone symbolami TC3567CFSG oraz TC3567DFSG. Są to komponenty przeznaczone do obsługi komunikacji bezprzewodowej z wykorzystaniem standardu Bluetooth w wersji 4.2.

To co ma wyróżniać te komponenty na tle konkurencji to ich bardzo niskie zużycie energii. Do pracy w trybie przesyłania danych zużywać mają jedynie 3.3 mA, przy zasilaniu napięciem 3 V. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej, autorskiej konstrukcji układu, a także bardzo wydajnemu konwerterowi DC/DC, wbudowanemu w scalaki.

Zaimplementowano tu również odpowiednie funkcje wspierające, mające zapewniać między innymi bezpieczną pracę. Znajdziemy tu np. wbudowany generator rzeczywistych liczb losowych o długości do 32 B. Ma to zapewnić większy poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza w aplikacjach IoT.

Oba komponenty różnią się od siebie wbudowaną pamięcią Flash ROM. Pierwszy z nich posiadać ma 128 kB pamięci, drugi zaś nie ma jej wcale. Jednakże dzięki temu ma być tańszy i pracować dłużej, przy zasilaniu np. z pojedynczej baterii pastylkowej. Gdybyśmy jednak byli zainteresowaniem możliwością wgrania własnego programu, do 50 kB, wersja z wbudowaną pamięcią Flash ROM będzie tym, czego będziemy potrzebować.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2