reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynek komponentów | 30 maja 2017

Rynek układów scalonych dla motoryzacji w drodze po rekord

Prognoza na 2017 rok zakłada wzrost przychodów z rynku chipów dla motoryzacji aż o 22% - raportuje firma analityczna IC Insights. Głównie ze względu na rosnące ceny pamięci i układów logicznych.
Systemy elektroniczne, które poprawiają efektywność i komfort pojazdu, wykrywają i ostrzegają przed niebezpieczeństwem oraz korygują zachowanie pojazdu po to, by zadbać o bezpieczeństwo kierowcy – wiele tego typu funkcji co roku dodawanych jest do nowych samochodów. I właśnie wymagania klientów oraz regulacje rządowe wraz z rosnącymi średnimi cenami sprzedaży sprawiają, że wartość rynku układów scalonych ma w bieżącym roku wzrosnąć o 22% i osiągnąć wartość 28 mld USD.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat rynek chipów dla motoryzacji przeżywał spore wahania wzrostu. Na przykład w 2014 wzrósł o 11,5%, a już w kolejnym roku spadł o 2,5%, by w 2016 roku znowu odbić w górę o 10,8%. Warto przy tym zauważyć, że spadek w 2015 roku wynikał przede wszystkim z malejących średnich cen sprzedaży wszystkich kluczowych komponentów dla motoryzacji: mikrokontrolerów, układów analogowych, DRAM, flash oraz układów logicznych. Sytuacja zmieniła się w drugiej połowie 2016 roku, gdy ceny wróciły na ścieżkę wzrostu. W bieżącym roku w branży widać bardzo wyraźny popyt na pamięci DRAM i flash, co mocno wpłynie na wzrost na rynku chipów dla motoryzacji, który prognozowany jest na 22,4%.IC Insights niedawno aktualizował szacunki dotyczące rynku układów scalonych i obecne prognozy zakładają wzrost średnich cen sprzedaży dla pamięci DrAM o 50%, NAND flash o 28%, natomiast układów logicznych specjalnego przeznaczenia dla motoryzacji o 34%. Te wzrosty w połączeniu z coraz większym popytem na nowoczesne systemy elektroniczne montowane w samochodach wpłyną na rekordowe wyniki na rynku układów scalonych dla motoryzacji – uważają analitycy IC Insights.© IC Insights

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2