reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© evgenydn dreamstime.com Rynek komponentów | 17 maja 2017

Qualcomm zdetronizowany

Po pierwszym kwartale 2017 roku dotychczasowy lider rankingu największych firm fabless – Qualcomm – spadł na drugie miejsce zepchnięty przez Broadcom, raportuje TrendForce.
Niemal wszystkie spółki obecne w TOP 10 firm fabless odnotowały wzrost przychodów w pierwszym kwartale 2016 roku. Zdecydowany rekord należy tu do firmy NVIDIA, której kwartalne obroty wzrosły aż o 60% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2016 roku. Drugi jest Broadcom – 38,7% - beneficjent wzmożonego popytu na w branży infrastruktury sieciowej. Broadcom Limited, czyli połączone Avago i Broadcom (od 2016 roku) dostarcza także rozwiązania dla komunikacji bezprzewodowej i to właśnie Broadcom Limited zepchnął z pierwszego miejsca dotychczasowego lidera w rankingu największych firm fabless – Qualcomm.

Qualcomm musiał zmagać się z silną konkurencją ze strony takich firm jak HiSilicon czy Spreadtrum, a przy tym radzić sobie ze spowalniającym wzrostem na rynku smartfonów. Z podobnymi problemami zmagał się czwarty w rankingu MediaTek, którego wyprzedziła wspomniana wcześniej NVIDIA.© TrendForce

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1