reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gewwer dreamstime.com Rynek komponentów | 05 maja 2017

NXP po przejęciu Freescale został liderem na rynku MCU

W rankingu dostawców mikrokontrolerów za 2016 rok można zauważyć zmiany w stosunku do roku poprzedniego, a to ze względu na kilka dużych przejęć w tym sektorze.
Awans w rankingu zaliczyły firmy NXP, Microchip oraz Cypress Semiconductor, które odnotowały znaczny wzrost przychodów ze względu na akwizycje firm dostarczających mikrokontrolery. Natomiast obroty dostawców, którzy nie mieli na koncie przejęć, w 2016 roku rosły o zaledwie kilka procent lub spadały.W rankingu za 2016 rok firma NXP zepchnęła z pozycji lidera japoński Renesas Electronics. Przychody NXP wzrosły aż o 116%, co jest skutkiem wartego 11,6 mld USD przejęcia amerykańskiej firmy Freescale Semiconductor. Przed akwizycją Freescale zajmował drugie miejsce w rankingu największych dostawców MCU, a NXP - szóste.

Źródło: © ICInsights

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 00:02 V9.5.0-1