reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© begemot 30 dreamstime.com Rynek komponentów | 08 marca 2017

Sprzedaż półprzewodników w Europie w górę o 4,8%

Pierwszy miesiąc nowego roku przyniósł spory wzrost w europejskim sektorze półprzewodników, ale Stary Kontynent wciąż zostaje mocno w tyle za Azją czy regionem Azji i Pacyfiku.
ESIA (The European Semiconductor Industry Association) poinformowała, że w styczniu 2017 roku przychody z sektora półprzewodników w Europie osiągnęły wartość 2,836 mld USD – to o 4,8% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego oraz o 1,2% więc w porównaniu do grudnia 2016 roku. Europa była jedynym regionem, w którym zanotowano wzrost w stosunku do poprzedniego miesiąca, ale na tle innych regionów wciąż wypada słabo: wzrost rok do roku był najsłabszy, co widać w poniższej tabeli.Główne kategorie komponentów, które odpowiadają za zwiększenie sprzedaży w Europie do czujniki i aktuatory (+4,9% w porównaniu z grudniem 2016 roku), elementy dyskretne o układy logiczne (+2,2%) oraz układy analogowe (+1,2%). Dobre wyniki sprzedaży zanotowano także w obszarze komponentów dla motoryzacji.

Źródło: © ESIA

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 09:32 V9.5.1-1