reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© evertiq Biznes | 20 lutego 2017

Cree nie sprzeda biznesu Wolfspeed firmie Infineon

Sprzedaż należącego do Cree biznesu Wolfspeed Power oraz RF firmie Infineon nie dojdzie do skutku. Transakcja miała obejmować także dział podłoży z węgliku krzemu dla aplikacji mocy i RF.
Cree i Infineon nie byli w stanie podać alternatywy, która zabezpieczy krajowe wymogi bezpieczeństwa Komitetu ds. Inwestycji Zagranicznych w rządzie Stanach Zjednoczonych (CFIUS) i w rezultacie transakcja nie dojdzie do skutku. CFIUS zajmuje się nadzorowaniem bezpieczeństwa USA w kontekście kupowania amerykańskich przedsiębiorstw przez zagraniczne firmy.

- Jesteśmy bardzo rozczarowani, że sprzedaż Wolfspeed firmie Infineon nie zostanie przeprowadzona. W związku z powyższym zamierzamy z powrotem skupić się na rozwoju biznesu Wolfspeed – powiedział Chuck Swoboda, CEO i prezes Cree. Swoboda stwierdził również, że sytuacja finansowa Cree umożliwia inwestowanie w Wolfspeed, przy jednoczesnej realizacji planów rozwoju biznesu LED oraz oświetleniowego.

W związku z zerwaniem umowy Infineon zapłaci firmie Cree 12,5 mln USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 09:32 V9.5.1-2