reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© arkadiusz weglewski dreamstime.com Rynek komponentów | 16 lutego 2017

Liderzy rynku pamięci DRAM w 4Q2016

Przychody z sektora pamięci DRAM w czwartym kwartale ubiegłego roku zwiększyły się aż o 18,2% w ujęciu kwartalnym – raportuje DRAMeXchange, oddział firmy analitycznej TrendForce.
Ostatnie trzy miesiące roku to tradycyjnie dobry czas dla dostawców pamięci. Nie inaczej było w 2016 roku, m.in. dzięki dostawcom smartfonów zwiększającym zamówienia ze względu na dobrą sprzedaż. Analitycy DRAMeXchange zwracają tu szczególną uwagę na chińskich producentów oraz firmę Apple, która jesienią wprowadziła iPhone’a 7 na rynek. - Zwiększony popyt na DRAM do urządzeń mobilnych sprawił, że zmniejszyły się moce produkcyjne zarezerwowane na pamięci PC DRAM – komentuje Avril Wu, dyrektor badań w firmie DRAMeXchange. - W efekcie ceny kontraktowe na moduły PC DRAM w czwartym kwartale 2016 roku wzrosły o ponad 30% q/q właśnie z powodu niewystarczających dostaw. Z kolei ceny pamięci DRAM dla serwerów, które nieco zostały w tyle w porównaniu do sektora mobilnego i PC, będą rosły w ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku – dodaje Wu.

Wygląda na to, że w pierwszej połowie roku ceny pamięci PC DRAM będą nadal rosły i to w jeszcze szybszym tempie (nawet 40% kwartalnie). Wynika to m.in. z faktu, że zapotrzebowanie na pamięci będzie coraz większe, a chociaż producenci tych układów inwestują w rozwój mocy produkcyjnych, to efekty tych działań zobaczymy dopiero w drugiej połowie 2017 roku.

DRAMeXchange przedstawia ranking największych dostawców pamięci w czwartym kwartale 2016 roku. Jak łatwo się domyślić, pierwsza trójka pozostaje bez zmian: Samsung, SK Hynix i Micron.Źródło: © DRAMeXchange

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1