reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 lutego 2017

Mocne moduły IGBT dla solarów

Nowa generacja modułów IGBT od Infineon to większa wydajność w tym samym opakowaniu. Mają oferować najwyższą gęstość mocy, a także wysoką niezawodność.
Firma Infineon Technology wprowadziła na rynek nowe moduły IGBT półmostków, przeznaczone do wysoko wydajnych aplikacji, takich jak UPS, falowniki, zasilacze solarne, a także systemy automatyki, maszyny CNC, drukarki 3D, roboty, itd. Jak zapewnia producent, moduły te mogą pochwalić się bardzo wysoką gęstością mocy, jedną z najwyższych na rynku.

Oznaczone zostały symbolami: FF500R17KE4 oraz FF600R12KE4(_E). Pracować mogą odpowiednio z prądami o natężeniu: 500 i 600 A. Obsługiwane napięcie wynosić ma z kolei odpowiednio: 1700 i 1200 V.

Nowe moduły IGBT 62 mm są więc wydajniejsze od poprzedniej generacji, oferując większą obsługiwaną moc przy tej samej wielkości obudowy. Oparte zostały na technologii IGBT4 trench/fieldstop. Posiadają też wbudowane diody ochronne, sterowane emiterem, jak czytamy w notatce producenta.

Komponenty te wyposażone mogą być także w specjalny materiał interfejsu termicznego (TIM), wspomagający odprowadzanie ciepła. Producent gwarantuje też wysoką niezawodność swoich modułów. Posiadać mają też certyfikaty UL/CSA. Izolacja zapewnia minutową odporność na napięcia do 4 kVAC.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2