reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© sergey pesterev dreamstime.com Biznes | 27 grudnia 2016

Epcos umacnia się na rynku MEMS

TDK Corporation, działając poprzez swoją spółkę zależną EPCOS AG, przejął Tronics Microsystems SA, foundry specjalizującą się w produkcji MEMS.
EPCOS w drodze publicznego wezwania przejął 72.38% istniejących akcji Tronics w cenie 13.2 EUR za akcję, przekraczając tym samym poziom 65.41% akcji, który został wyznaczony jako próg, po przekroczeniu którego wezwanie jest uznane za zakończone sukcesem. Łącznie EPCOS wydał na przejęcie 33.4 mln EUR.

Thales Avionics, który posiada 20.9% udziałów w Tronics, pozostanie strategicznym udziałowcem firmy. Po zamknięciu wezwania, Thales Avionics wraz z EPCOS będą posiadały łącznie 93.3% kapitału oraz 88.9% głosów Tronics. Obie firmy zapowiedziały podpisanie porozumienia, mającego na celu ustalenia kierunków wspólnych działań.

Tronics to foundry, specjalizujące się w projektowaniu i dostawach MEMS. Posiada zakłady produkcyjne we Francji oraz USA, jest reprezentowana w Azji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1