reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© david alary dreamstime.com Komponenty | 05 października 2016

Bezpieczny, konfigurowalny motoryzacyjny regulator PMC

Nowy układ od Allegro MicroSystems ma posiadać bogate funkcje ochronne i diagnostyczne oraz świetnie radzić sobie w trudnych temperaturowych warunkach, które są np. pod maską samochodu.

Firma Allegro MicroSystems wypuściła układ oznaczony symbolem A4413. Jest to wielokanałowy układ regulatora z funkcjonalnością układu zarządzania zasilaniem (PMC - „power managment chip”), mogący pracować jako układ obniżający lub podnosząco-obniżający napięcie. Pracować ma w systemach motoryzacyjnych, dostarczając odpowiednie napięcia będąc zasilanym wprost z akumulatora. Układ akceptuje napięcia na wejściu z zakresu od 3.5 do 36 V. Na wyjściu możemy otrzymać napięcie z zakresu od 0.8 do 3.3 V w przypadku wykorzystania regulatora synchronicznego obniżającego napięcie, a także 5 V przy wykorzystaniu wyjścia LDO. Wydajność prądowa wynosić ma odpowiednio 800 mA i 75 mA. Zaprojektowano go z myślą o zasilaniu różnego rodzaju mikroprocesorów, pracujących w trudnych (temperaturowych) warunkach, do których zaliczyć można urządzenia pracujące pod maską samochodu. Wśród funkcji jakie układ ma posiadać zaliczyć można:
  • zabezpieczenia termiczne, zwarciowe i wiele innych,
  • pompa ładunkowa,
  • wyjścia POK5V, NPOR, sygnalizację stanu pracy, w tym także np. „Watchdog Enable”,
  • programowalny watchdog PWWD z opcją załączania opóźnień oraz skalowalną tolerancją,
Wszystko to ma pomóc w lepszej i szybszej diagnostyce pracy układu. Pracować może w zakresie od -40 do 150 stopni Celsjusza, dla temperatury złącza. Całość udało się zamknąć w obudowie QFN o wymiarach 5 na 5 mm.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 19 2020 16:22 V18.0.1-2