reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tugores34_dreamstime.com Biznes | 12 września 2016

Ranking największych dostawców LED

Raport opracowany przez IHS Markit ‘Packaged LED 2016’ wskazuje liderów pięciu głównych rynków LED. Zmiana na pozycji lidera rynku oświetlenia, Cree ustąpił miejsce firmie …
Nichia wyrosła w roku 2016 na lidera rynku LED. Zajmuje pierwsze miejsce w dwóch ważnych kategoriach – oświetlenie oraz aplikacje mobilne – a także przoduje na całym rynku, posiadając udział na poziomie 12.9%. Na kolejnych miejscach uplasowały sie Osram oraz Lumileds z łącznym udziałem 14.7%.

‘Prowadzenie Nichia w dwóch kategoriach nie jest niespodzianką’ komentuje Alice Tao, starsza analityk rynku LED w IHS Markit. ‘W roku 2015, Nichia prześcignęła Cree, który przodował w kategorii oświetlenia w roku 2014. Nichia posiada też bardzo mocną pozycję na rynku aplikacji mobilnych, jest bowiem głównym dostawcą LED dla iPhone’.
Samsung przoduje natomiast w kategorii podświetlenia, zawierającej takie aplikacje jak TV, monitory, laptopy i tablety. Na tym rynku Nichia zajmuje drugą pozycję, a LG Innotek trzecią.

Osram już od wielu lat jest liderem kategorii LED dla motoryzacji. Nic nie zmieniło się i w roku 2015: Osram posiada 35% całego rynku motoryzacyjnego oraz 40% na rynku oświetlenia zewnętrznego. Osram jest też liderem kategorii ‘Inne’, grupującej takie aplikacje jak przemysł, medycyna, bezpieczeństwo, wyświetlacze, sygnały oraz inne, specjalistyczne zastosowania.

Najwięksi dostawcy LED:

Oświetlenie: Nichia
Podświetlenie: Samsung
Aplikacje mobilne: Nichia
Motoryzacja: Osram
Inne: Osram

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1