reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 24 sierpnia 2016

Ponad 900 lumenów z diody LED 5 na 5 mm

Nowa seria MHB diod LED od Cree cechuje się o 13% większą efektywnością od swojego poprzednika, przy zachowaniu takich samych wymiarów. Dzięki temu aplikacje mogą być o nawet 36% mniejsze i 44% lżejsze.
Nowe diody LED XLamp MHB-B od Cree przeznaczone są do zastosowania w wysoce wydajnych aplikacjach mających spełniać wymagania konsorcjum DesignLights (DLC) 4.0 Premium. Oparte zostały one na technologii SC5 Technology Platform z podłożem ceramicznym.

Ma to zapewniać wysoką wydajność tych komponentów, połączoną z wysoką żywotnością, generując mocny strumień światła, przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich wymiarów diody LED. Dostarczyć mogą światło o natężeniu 931 lumenów w temperaturze 85 stopni Celsjusza. Mają być tym samym o 13% bardziej wydajne, niż poprzednia generacja diod LED tej serii, tj. MHB-A.

Udało się przy tym zachować takie same wymiary komponentów, tj 5 na 5 mm. Żywotność szacuje się na 60 tysięcy godzin przy temperaturze 105 stopni Celsjusza. Zastosowano tu także technologię EasyWhite, dla zachowania lepszej jakości światła białego. W ofercie są komponenty emitujące światło o temperaturze barwowej od 2700 do 6500 K.

W praktyce, unowocześnienie tych komponentów ma się przekładać realne oszczędności. Przykładowy projekt wykorzystujące nowe diody LED generował światło o natężeniu około 24 tysięcy lumenów. W porównaniu do innych zbliżonych komponentów, tak zbudowana aplikacja miała być o 44% lżejsza i 36% mniejsza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2