reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mailthepic dreamstime.com Rynek komponentów | 23 sierpnia 2016

Renesas bierze na celownik Intersil

Według niepotwierdzonych doniesień czeka nas dalszy ciąg karuzeli przejęć na rynku półprzewodników: według Reuters, Renesas Electronics zainteresowany jest przejęciem Intersil Corp.
Według Reuters, japoński producent znajduje się w zaawansowanej fazie negocjacji w sprawie przejęcia Intersil, za który jest skłonny zapłacić około 3 mld USD. Wcześniej światowa prasa donosiła, iż Renesas rozważa różne scenariusze wzrostu, w tym między innymi przejęcie amerykańskiego producenta chipów.

Intersil specjalizuje się w produkcji półprzewodników mocy i rozwiązaniach analogowych, przeznaczonych do urządzeń przenośnych, a także aplikacji o dużym zapotrzebowaniu na pobór mocy. Produkty amerykańskiej firmy znajdują zastosowanie przemyśle motoryzacyjnym, aplikacjach przemysłowych, ale i również w urządzeniach przenośnych. Poprzez przejęcie, Renesas mógłby rozszerzyć swoją ofertę, skierowaną na rynek motoryzacyjny.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2