reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 19 sierpnia 2016

Regulatory podnosząco-obniżajace o sprawności 96%

Nowe regulatory napięciowe od Intersil cechują się wysoką wydajnością prądową w stosunku do ich niewielkiej obudowy, co wynika min. z zastosowanych technologii, pozwalających na osiągnięcie sprawności rzędu 96%.
Firma Intersil wprowadziła na rynek dwa nowe regulatory o bardzo dobrej wydajności. Komponenty te oznaczono symbolami ISL91127 oraz ISL91128. Są to regulatory podnosząco-obniżające, które są w stanie pracować w układzie dostarczającym prąd o natężeniu do 4.5 A.

Regulatory te wyróżniają się wysoką sprawnością, która sięga 96%. Zastosowaniem mają być głównie urządzenia przenośne, z tego też względu regulatory te zamknięto w bardzo kompaktowej obudowie. Wysoka sprawność i niskie zużycie energii na potrzeby własne (ok. 30 uA), sprzyjają wydłużeniu czasu pracy urządzeń zasilanych z baterii.

Układy te mogą mieć szerokie zastosowanie, dzięki temu, że mogą pracować w dwóch (trzech) trybach. Mowa tu o urządzeniach, gdzie napięcie zasilające może być wyższe lub niższe, od wyjściowego, a zależy nam na stabilnym napięciu wyjściowym.

Niewielka obudowa to odpowiedź na potrzeby związane z miniaturyzacją urządzeń przenośnych. Regulatory można dostać w obudowie QFN o wymiarach 4 na 4 mm lub WLCSP o wymiarach około 2.2 na 1.8 mm.

Akceptowane jest napięcie wejściowe z zakresu od 1.8 do 5.5 V. Na wyjściu możemy otrzymać napięcie z przedziału od 1 do 5.2 V. Drugi z komponentów posiada dodatkowe wejście I2C, pozwalające na programowe dynamiczne ustawienie napięcia wyjściowego. W obu przypadkach regulację można też przeprowadzić standardowo za pomocą odpowiednich rezystorów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1