reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 16 sierpnia 2016

Nowe kondensatory Panasonica mają zastąpić akumulatory

Nowe kondensatory od Panasonica mają posiadać pojemności dochodzące do 100 F, oferując przy tym bardzo dobre charakterystyki starzenia się i pracy. Mają być to komponenty bardzo żywotne, wydaje i wytrzymałe.
Panasonic Automotive & Industrial Systems Europe przedstawiło nową serię HL, kondensatorów ELDC („electric double layer capacitors”), które mają łączyć w sobie bardzo niską rezystancję i bardzo wysoką żywotność. Komponenty mają mieć gwarantowany bardzo długi czas pracy w temperaturach od -40 do 65 stopni Celsjusza (nawet 2 tysiące godzin w najwyższej temperaturze).

Jak podaje producent, kondensatory te mają cechować się dużo większą pojemnością, niż ich klasyczne elektrolityczne (aluminiowe) odpowiedniki (mowa tu nawet o 1000-krotnie większej pojemności).

Na uwagę ma także zasługiwać wysoka wydajność przy ładowaniu i rozładowaniu. Producent zwraca także uwagę na bardzo dobre charakterystyki starzenia się komponentów, co pozwala na ich zastosowanie jako substytut klasycznych baterii i akumulatorów. Mogą znaleźć zastosowanie jako zapasowe źródło energii dla serwerów, bądź też wspomagać pracę systemów zasilania solarnego, lamp ulicznych, itd.

Seria HL pracować może z napięciem 2.7 V, a w ofercie pojawić się mają komponenty o pojemnościach od 50 do 100 F. Producent zapewnia, że pojemności te nie będą się zmieniać (w sposób znaczący) przy zmianach temperatury lub po kilku cyklach ładowania.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1