reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 sierpnia 2016

Transmiter energii o mocy 15 W z kwalifikacją Qi

Nowy transmiter energii przesyłanej bezprzewodowo od TI, ma być najmocniejszym tego typu układem na rynku, będąc zgodnym ze standardem Qi w wersji 1.2. Wspiera jednak też wiele innych protokołów.
Firma Texas Instruments przedstawiła najmocniejszy na rynku transmiter energii przesyłanej bezprzewodowo, który zgodny jest ze standardem Qi w wersji 1.2, posiadając odpowiedni certyfikat WPC.

Układ ten oznaczono symbolem bq501210. Jest to niewielki scalak pozwalający zbudować ładowarki bezprzewodowe, mogące przekazywać stosunkowo dużą moc, bez wykorzystywania przewodów. Moc 15 W powinna wystarczyć do szybkiego naładowania różnego rodzaju urządzeń, które byłyby w stanie taką moc odebrać.

Sprawność tego komponentu wynosić ma 84%, jak podaje producent. Transmiter wspierać ma też wiele protokołów szybkiego ładowania. Pozwoli to zachować elastyczność przy projektowaniu aplikacji, dla urządzeń mobilnych, przemysłowych, a także medycznych.

Stała częstotliwość pozwala na osiągnięcie tak dobrych wyników, jeśli chodzi o przesyłaną moc. Jednocześnie ma pomóc w redukcji zakłóceń elektromagnetycznych (EMI), jak podaje producent. Pracować może z napięciem od 15 do 19 V, dla osiągnięcia pełnej mocy. Jest też możliwość pracy z niższą mocą, ale też z niższym napięciem (5 W, przy 5 V).

Sam transmiter dostępny ma być w obudowie VQFN o wymiarach 9 na 9 mm. Ceny zaczynać się mają od 3.75 USD przy zamówieniu 1000 sztuk. W ofercie można też znaleźć zestaw ewaluacyjny w cenie niecałych 150 USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1