reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 03 sierpnia 2016

Unipolarne przełączniki Halla 3 do 28 V

Przełączniki te, opracowane przez Diodes, mogą pracować niezawodnie w szerokim zakresie temperatur, jak również zakresie napięciowym. Mają być szybkie w działaniu, a także wszechstronne.
Firma Diodes Inc przedstawiła nową serię unipolarnych przełączników wykorzystujących efekt Halla. Zaprojektowane zostały do pracy z napięciami od 3 do 28 V. Oznaczono je symbolem ogólnym: AH337x.

Cechują je wyjścia typu „open-drain”, a także czułości z jakimi mogą pracować, od +30 G (Gauss) do +115 G, w zależności od wybranego modelu. Układy oparto na komponencie pomiarowym Halla, zbudowanym z wykorzystaniem architektury z ulepszoną stabilizacją miedziową. Ma to zapewniać niezawodną pracę w temperaturach od -40 do 125 stopni Celsjusza.

Komponenty te mają posiadać ponadto bardzo dobrą odpowiedź czasową, na zmieniający się strumień magnetyczny. Pomaga w tym wbudowana dioda blokująca powrót, a także inne elementy. Są tu też bowiem wbudowane limitery prądowe, jak również ochrona przed ESD.

Przeznaczone są do pracy w urządzeniach przemysłowych, jak i konsumenckich. Przykładem może być detekcja otwierania lub zamykania okien, drzwi, klap, itd. Mogą to być także takie aplikacje jak detektory zbliżeniowe, przełączniki bezdotykowe, wykrywanie poziomów, itd.

Dostępne mają być w obudowach SOT23 oraz SIP3. Ich ceny mają zaczynać się od 0.18 USD przy zamówieniu 1000 sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1