reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mafoto dreamstime.com Biznes | 21 lipca 2016

Panele AMOLED zdobywają rynek

Najnowsza analiza firmy WitsView przewiduje, że udział rynkowy technologii AMOLED już w roku 2016 osiągnie 20%, a do 2019 zwiększy się nawet do 40%.
Zwiększony popyt na panele AMOLED spowodowany jest informacjami, iż Apple wprowadzi tę technologię do iPhone’a w roku 2017.

W ostatnich latach Samsung Display (SDC) wydał bardzo znaczące sumy na rozwój AMOLED i odnotował znaczne postępy. Jednak, do tej pory, popyt na AMOLED generowany był głównie przez sam Samsung Electronics. Jak twierdzą analitycy, już sama zapowiedź ze strony Apple wywołała wyraźną falę zainteresowania na rynku.

W ocenie WitsView, południowokoreańscy producenci AMOLED kontrolują obecnie sytuację na rynku dzięki swoim bliskim związkom z producentami sprzętu, służącego do ich wytwarzania. Wydaje się wobec tego, iż główny beneficjantem zwiększonego popytu będzie SDC. Jednak, dwaj pozostali liderzy rynku, LG Display (LGD) wraz z Japan Display (JDI), będą próbowali dogonić Samsunga, zwiększając tempo prac nad masową produkcją AMOLED. Dzięki temu, w perspektywie do roku 2018, Apple będzie w stanie zdywersyfikować źródła dostaw, włączając również produkty LGD oraz JDI.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1