reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© sergey pesterev dreamstime.com Biznes | 15 lipca 2016

Infineon przejmuje Wolfspeed za 850 mln USD

Infineon podpisał umowę zakupu Wolfspeed Power oraz RF, należącej do tej pory do Cree. Transakcja obejmuje również związany z Wolfspeed biznes substratów SiC dla aplikacji zasilania oraz RF.
Infineon zapłaci za Wolfspeed kwotę 850 mln USD (740 mln EUR ) w gotówce. Wolfspeed ma siedzibę w Research Triangle Park, w Północnej Karolinie w USA i stanowi część koncernu Cree od blisko 30 lat.
Zamknięcie transakcji ma mieć miejsce do końca roku 2016.

Przejęcie pozwoli Infineon zaoferować szersze spektrum półprzewodników i umocnić jego pozycję na rynku zasilania oraz systemów zasilania RF, mających zastosowanie w takich produktach, jak urządzenia przenośne czy nowe generacje urządzeń tworzących sieci IoT.

Chuck Swoboda, prezes i CEO Cree komentuje: ‘Po głębokim namyśle i wielu analizach, przeprowadzonych w ubiegłym roku, stwierdziliśmy że sprzedaż Wolfspeed do Infineon jest najlepszym rozwiązaniem dla naszych akcjonariuszy, pracowników oraz klientów. Wierzymy, że właśnie jako część Infineon, Wolfspeed będzie w stanie bardziej efektywnie skomercjalizować unikalne technologie oparte na węgliku krzemu oraz azotku galu’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1