reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 16 czerwca 2016

Jeszcze szybsze odświeżanie dzięki nowemu firmware’owi u-blox

Jeszcze większa dokładność i wyższa częstotliwość odświeżania pozycji to tylko kilka nowości jakie wprowadza u-blox w nowym firmware dla NEO-M8P. Zainteresowani rynkiem chińskim z pewnością będą zadowoleni.
Firma u-blox wypuściła nowy firmware do modułów NEO-M8P. Wśród nowych funkcji znaleźć będzie można między innymi wsparcie dla chińskiego systemu nawigacyjnego BeiDou. Wzbogaci to tym samym możliwości modułów typu RTK („Real Time Kinematics”), które już teraz wspierają GPS i GLONASS.

Pojawić się ma jeszcze jedna ciekawa nowość, a mianowicie wyższa częstotliwość odświeżania. Pozycja będzie mogła być teraz aktualizowana z częstotliwością nawet 8 Hz dla nawigacji wykorzystującej sygnał GPS.

Pozwoli to na sprawniejsze wykorzystywanie modułów, zwłaszcza w aplikacjach o dużej dynamice ruchu. Dokładność ustalania pozycji ma być na poziomie pojedynczych centymetrów. Dzięki tym rozwiązaniom, usprawnione moduły będą mogły być wykorzystane w pojazdach samobieżnych i robotyce.

Ostateczne przygotowywanie nowego firmware’u ma się zakończyć w okolicach początku trzeciego kwartału 2016 roku. Masowa produkcja usprawnionych modułów rozpocznie się w czwartym kwartale 2016.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2