reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Rynek komponentów | 31 maja 2016

Europa: duży popyt na chipy dla motoryzacji

W 2016 roku sektor motoryzacyjny będzie generował ponad jedną czwartą popytu na układy scalone w Europie – prognozuje IC Insights.
Telekomunikacja i komputery – te obszary będą odpowiedzialne za dwie trzecie popytu na układy scalone we wszystkich regionach świata w 2016 roku. Natomiast jeśli chodzi o kolejnego największego odbiorcę chipów, to sprawa wygląda różnie w zależności od regionu: w Amerykach oraz Azji i Pacyfiku jest to elektronika konsumencka, a w Europie i Japonii – motoryzacja.Przez ponad trzy dekady za największą sprzedaż układów scalonych odpowiadały aplikacje z sektora komputerów. To zmieniło się w 2013, wraz z ustabilizowanym i silnym wzrostem sprzedaży smartfonów oraz zmniejszającym się popytem na komputery stacjonarne. IC Insights prognozuje, że w 2016 roku struktura światowej sprzedaży układów scalonych w zależności od rodzaju aplikacji będzie się przedstawiała tak, jak na poniższym wykresie – sektor komunikacji będzie generować popyt o prawie 5 punktów procentowych większy niż komputerów.Źródło: © IC Insights

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2