reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 11 maja 2016

Układ do budowy wydajnych systemów z dostępem bez klucza

Firma Melexis wprowadziła układ o wysokim stopniu zintegrowania z bogatymi funkcjami i ciekawymi parametrami, pozwalającymi budować systemy z dostępem bezkluczowym i systemy śledzenące.
Firma Melexis zaprezentowała nowy układ, oznaczony jako MLX73290-A. Jest to układ programowalny, ze zintegrowanym wielokanałowym transceiverem RF, współpracującym ze specjalnym interfejsem komunikacyjnym niskiej częstotliwości 3DLF („3-dimensional low frequency interface”).

Pracuje w pasmach poniżej 1 GHz. Cechować się ma niskim zużyciem energii i do aplikacji tego typu został ukierunkowany. Komponent ten zoptymalizowano bowiem do pracy w aplikacjach, związanych z bezkluczowym dostępem do określonych obszarów (PKES), do śledzenia obiektów w zamkniętych lub otwartych przestrzeniach, lub też przeprowadzania autoryzacji (np. viaTOLL), itd.

Ma więc znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymaga się niskiego zużycia energii połączonego z funkcją uśpienia/wybudzania, komunikacji o dość dużym zasięgu oraz sprawnej szybkiej komunikacji. Pomóc w tym ma zastosowanie wspomnianego interfejsu 3DLF.

Jedną z funkcji jest automatyczny i pełny skan (o programowalnych parametrach), nieustannie badający, czy są w okolicy odpowiednie sygnały (LF), nadawane do naszego urządzenia. W tym celu wykorzystuje się trzy różne cewki odbiorcze. W trybie detekcji, układ ma zużywać tylko 4 uA.

Układ zoptymalizowano do pracy z częstotliwościami z zakresu od 300 do 960 MHz. Wbudowana sekcja RF umożliwia dostarczenie mocy od -20 do +13 dBm. Czułość wynosić ma -120 dBm przy paśmie 15 kHz. Maksymalna przepustowość wynosić ma 250 kbps. Układ wykorzystuje różne modulacje, w tym: OOK, FSK, MSK, GMSK, GFSK.

MLX73290-A można zaprogramować z wykorzystaniem interfejsu SPI. Za jego pomocą można ustawić szereg parametrów, w tym moc RF, rodzaj wykorzystywanej modulacji, tryb skanowania LF, itd. Dostępny ma być w obudowie QFN o 32-wyprowadzeniach i wymiarach 5 na 5 mm. Pracować może w temperaturze od -40 do 105 stopni Celsjusza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2