reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 20 kwietnia 2016

Małoprądowe czujniki ciśnieniowe dla urządzeń mobilnych

Nowe, bardzo kompaktowe cyfrowe czujniki ciśnienia bardzo nadadzą się do zastosowania w urządzeniach przenośnych (w tym noszonych), dzięki swoim wymiarom i wysokiej energooszczędności (tylko 1.8 uW).
Firma Alps Electric wprowadza na rynek nowe czujniki ciśnienia, zaprojektowane z myślą o kompaktowych urządzeniach mobilnych (smartfony, tablety), w tym też urządzeń noszonych. Nową serię oznaczono jako HSPPAD.

Są to cyfrowe czujniki ciśnienia stworzone tak, by pobierać minimalne ilości energii. Są to komponenty typu ASIC (lekko zmodyfikowane) oparte na sensorach MEMS. Jak podaje producent, powinny one wymagać do pracy jedynie 1.8 uW. Mają to być tym samym czujniki o najniższym zużyciu energii na rynku, w swojej klasie.

Mimo, że pobierają bardzo mało prądu, są to komponenty o dużej dokładności. Przy pomiarach bezwzględnych (absolutnych) dokładność ta wynosić ma ok 0.7 hPa, zaś przy pomiarach względnych (relatywnych), aż 0.05 hPa.

W strukturze komponentów zawarto także układ kompensacji temperaturowej, a także 16-stopniowy układ FIFO. Całość udało się zamknąć w kompaktowej obudowie o wymiarach 2 na 2.5 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1