reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 kwietnia 2016

Podwójne, super mocne sekcje IGBT dla przemysłu ciężkiego

Nowe komponenty od Mitsubishi pozwolą na osiąganie wysokiej sprawności, nawet w takich zastosowaniach, jak sekcje zasilania wielkich mocy. Mają być przy tym stosunkowo kompaktowe.
Na „topie” są urządzenia i komponenty, które są coraz mniejsze, zużywają coraz mniej prądu i pracują z coraz to niższymi napięciami. Są jednak aplikacje, gdzie wymaga się aby te wartości były coraz wyższe.

Firma Mitsubishi Electric nie zapomina o takich komponentach i stworzyła moduły IGBT: podwójne IGBT HV serii X.

Nowe podwójne komponenty Dual HV IGBT mają zapewniać wysoką sprawność i wydajność dostarczając dużych mocy dla wymagających aplikacji przemysłu ciężkiego i nie tylko. Chodzi tu o sekcje zasilania w takich miejscach, wliczając w to zastosowania trakcyjne.

Nowe moduły mają być dostępne w ustandaryzowanej obudowie o wymiarach 100 na 140 na 40 mm. Obsługiwać mają napięcia do nawet 6.3 kV (z izolacją do 10 kV) i prądy do 450 A. Pierwsze próbki pojawią się jednak dopiero na początku przyszłego roku (3.3 kV, 450 A, izolacja 6 kV). Sukcesywnie będą wprowadzane nowe komponenty tej serii, by zakończyć ten proces w 2018 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2